Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Ważne informacje dotyczące zamówienia fototapety.


1. Dostałem swoją tapetę – co dalej?

W obecności kuriera dokładnie oglądnij tubę czy nie zawiera śladów uszkodzenia. Jeżeli masz wątpliwości otwórz przesyłkę w obecności kuriera, jeżeli jest uszkodzona kurier ma obowiązek wypisania protokołu szkody.

2. Jak wyciągnąć fototapetę z tuby?

Aby wyciągnąć fototapetę z tuby należy delikatnie chwycić za koniec fototapety (widoczny wewnątrz rulonu), zwinąć ją (aby zmniejszyć średnicę nawoju) i wówczas delikatnie wysunąć z tuby uważając przy tym, aby jej nie zagiąć ani nie zagnieść.

3. Jaki materiał wybrać na fototapetę (papier, folia, czy fototapeta laminowana)?

Wybór materiału zależy głównie od powierzchni na której będzie naklejona fototapeta, oraz od miejsca montażu fototaptey. Folie samoprzylepne przeznaczone są głównie do klejenia na powierzchnie gładkie i płaskie typu meble, drzwi, elementy plastikowe i szklane, itp. Na zwykłe ściany najlepszym rozwiązaniem jest fototapeta papierowa, klejona klejem, który dołączamy gratis. Fototapety laminowane polecane są do stosowania w miejscach narażonych na otarcia, zadrapania, oraz miejscach w których występuje wilgoć, np. w kuchni lub łazience.

4. W jaki sposób złożyć zamówienie?

Pierwszym etapem realizacji zamówienia jest wybranie z naszej galerii wzoru, następnie wykadrowanie wybranego wzoru (należy podać wymiary fototapety w okienkach wysokość i szerokość i na zdjęciu ustawić tak by w rozjasnionym prostokącie zawierał się fragment zdjęcia który ma się znaleźć na fototapecie). Proszę wybrać rodzaj (okienko materiał) fototapety, ewentualnie efekt a następnie kliknąć złóż zamówienie. Po krótkim podsumowaniu parametrów zamówienia dostaną Państwo informację na której aukcji allegro należy dokonać zakupu. Zakup allegro jest obowiązkową formą finalizacji zamówienia.

5. Czy można wykonać fototapetę z własnego zdęcia?

Jak najbardziej można wykonać fototapetę ze swojego zdjęcia. Należy wówczas przysłać do nas zdjęcie (w jak najlepszej jakości, na maila info@fototapetyextra.pl) oraz wymiary fototapety abyśmy mogli zweryfikować jakość zdjęcia i możliwość wykonania fototapety o podanych wymiarach.

6. W jakim celu pozostawiane są białe marginesy?

Białe marginesy są pozostawiane w celu zabezpieczenia fototapety podczas transportu (aby krawędzie fototapety nie zostały pogniecione). Marginesy przed montażem tapety należy odciąć (najlepiej nożykiem malarskim).

7. Czy tapeta jest klejona na zakładkę?

Fototapety składające się z więcej niż jednego brytu (części) wykonywane są z zakładką 10mm. Przed naklejeniem zaleca się "na sucho" dopasować dwa bryty i zobaczyć jak się schodzą. Fototapety laminowane wykonywane są bez zakładki i klejone "na styk".

8. W ilu brytach (częściach) przyjdzie fototapeta?

W zależności od szerokości fototapety, tapeta zostanie podzielona na bryty. Maksymalna szerokość jednego brytu to 150cm dla fototapet papierowych, 103cm dla fototapet laminowanych oraz 132cm dla fototapet wykonanych na folii samoprzylepnej. Długości natomiast jest dowolna. Przykładowo fototapeta papierowa o wymiarze 300szer x 250wys podzielona zostanie na 2 bryty o wymiarach 150x250cm (+10mm zakładka).

9. Jaki jest największy rozmiar fototapety jaką mogę zamówić?

Jedynym ograniczeniem wymiaru fototapety jest jakość zdjęcia. Zawsze można wysłać zapytanie typu "Czy wybrane przeze mnie zdjęcie nadaję się na fototapetę o wymiarze 900x300cm?".

10. Jak wybierać zdjęcia aby pasowały do wymiarów ściany (poziome, pionowe)?

W celu zachowania najlepszej jakości proponujemy dla fototapet pionowych wybierać pionowe zdjęcia z naszej galerii, i analogicznie dla fototapet poziomych.

11. Dlaczego po podaniu wymiaru fototapety część zdjęcia zostaje obcięta?

Program do kadrowania na naszej stronie, po wpisaniu wymiarów fototapety wybiera największy możliwy obszar do wycięcia ze zdjęcia w ten sposób aby nie zmieniać proporcji. Najlepiej jest wybierać zdjęcia których proporcja wymiarów jest podobna do proporcji ściany na której będzie naklejona fototapeta.

12. Co zrobić w sytuacji kiedy na aukcji nie ma wzoru, który mi się podoba a jest na waszej stronie?

Wystarczy wysłać do nas wykadrowane zdjęcie. Patrz pkt. AD.5. , na aukcjach nie są licytowane wzory, można zamówić fototapetę z wzorów, które nie są wystawione a widnieją w naszej galerii.

13. Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji zależy kolejno od etapów wykonywania fototapety. Zamówienie zostaje przyjęte do realizacji po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Termin wysyłki to max. 5 dni roboczych, zazwyczaj jednak odbywa się to w ciągu 2 dni.

14. Jakie są dostępne formy płatności za fototapetę.

Za fototapetę można zapłacić dokonując bezpośredniego przelewu bankowego na nasze konto, można dokonać przelewu za pośrednictwem PayU-Allegro lub też wybrać przesyłkę pobraniową i dokonać zapłaty przy odbiorze przesyłki.

15. Czy istnieje możliwość zmiany kolorów, retuszu wybranego wzoru fototapety?

Istnieje możliwość wykonania zmian w projekcie fototapety, wszelkie pytania należy kierować pod adres info@fototapetyextra.pl.

16. Co zrobić jeśli nie znalazłem dla siebie odpowieniego wzoru?

Jeżeli spośród prezentowanych na naszej stronie wzorów nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie, napisz do nas koniecznie - info@fototapetyextra.pl, a na pewno zaproponujemy Ci coś ciekawego.

17. Otrzymałem towar niezgodny z zamówieniem – co robić?

Jeżeli po rozpakowaniu okaże się, że towar nie jest zgodny z zamówieniem należy niezwłocznie zgłosić ten fakt telefonicznie pod nr tel. 883 996 300, wtedy można spodziewać się dalszych wskazówek dotyczących postępowania w zaistniałej sytuacji. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane po odesłaniu fototapety w nienaruszonym stanie i w oryginalnym opakowaniu.